Понеділок, 2018-01-22, 6:02 PM
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Категорії розділу
Статті МНВК [4]
Каталоги
Форма входу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 183
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Афоризми
Корисні посилання
Міні-чат
200
Свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини
Головна » Статті » Статті МНВК

Статут Новоселицького міжшкільного навчально-виробничого комбінату

СТАТУТ

Новоселицького міжшкільного

навчально-виробничого комбінату

(нова редакція)

2009 р.

 

 ІЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Новоселицький міжшкільний навчально-виробничий комбінат (далі МНВК) - це навчальний заклад, який здійснює трудову, профільну, початкову професійну, підприємницьку підготовку учнівської молоді від 14 років і забезпечує задоволення освітніх запитів з профільного і професійного навчання на підвищеному рівні та адаптацію молоді в умовах ринкової економіки одночасно з отриманням загальноосвітньої підготовки у загальноосвітніх закладах.

1. 2. Основні завдання МНВК:

-         ознайомлення учнів з трудовим процесом і змістом праці;

-         здійснення профорієнтації учнів загальноосвітніх шкіл та осіб старше 14 років з метою підготовки їх до вибору майбутньої професії;

-         допрофесійна та професійна підготовка учнів та незайнятої частини населення.

1.3. Міжшкільний навчально-виробничий комбінат створений відповідно до соціально-економічних, освітніх потреб і за наявності необхідної матеріально-технічної, методичної бази, педагогічних кадрів.

Міжшкільний навчально-виробничий комбінат є центром трудової підготовки учнів загальноосвітніх навчальних закладів і може охоплювати різними формами навчання, трудової діяльності не тільки школярів, а й незайнятої частини молоді.

1.4.Засновником міжшкільного навчально-виробничого комбінату є Новоселицький районний відділ освіти (далі "засновник"). Засновник здійснює часткове фінансування витрат на утримання комбінату, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі, інженерні комунікації, обладнання, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування. Частка обумовлюється згідно взаємної домовленості між "засновником" та дирекцією МНВК. МНВК є підрозділом районного відділу освіти з загальнодержавною формою власності.

1.5. Майно державної установи становлять фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в бухгалтерському обліку, який може проводитись як самостійно, так через централізовану бухгалтерію відділу освіти райдержадміністрації.

Майно, що є державною власністю і закріплене за державною установою, належить йому на праві господарського відання.

Здійснюючи це право, МНВК володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.

1.6. Міжшкільний навчально-виробничий комбінат здійснює свою діяльність відповідно до Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" ,"Про дошкільну освіту", "Про професійно-технічну освіту", Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, Положення про позашкільний навчальний заклад інших законодавчих актів України з питань освіти, та власного Статуту.

1.7. При МНВК можуть створюватись структурні підрозділи, відділення, філії.

1.8. Міжшкільний навчально-виробничий комбінат має печатку зі своїм найменуванням, самостійний баланс, рахунки в установах банків, має право відкривати рахунки в органах Державного казначейства України.

1.9. Міжшкільний навчально-виробничий комбінат може мати свої базові підприємства (організації), відносини з якими регулюються на основі договорів.

1.10. Міжшкільний навчально-виробничий комбінат має право:

-       визначати контингент і форми трудової підготовки учнів;

-       організовувати курси, гуртки, клуби, секції, студії тощо;

-       формувати штатний розпис, виробляти товари народного споживання, вирощувати сільськогосподарську продукцію, проводити ремонтно-будівельні та інші види робіт;

-       надавати платні послуги населенню;

-       встановлювати форми заробітної плати і матеріального заохочення працівників в межах власного кошторису;

застосовувати гнучкий режим праці.

1.11.    Навчально-методичне та кадрове забезпечення, організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників, їх перепідготовки здійснюється міжшкільним навчально-виробничим комбінатом самостійно або за його замовленням структурним підрозділом місцевого органу державної виконавчої влади.

1.12. Мова навчання і виховання у МНВК визначається Конституцією України та відповідним законом України.

1.13. Юридична адреса:

60300 Чернівецька область, м. Новоселиця, вул. Центральна, 49.

 

II. ОРГАНІЗАЦІЯ І ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ

2.1. МНВК створено згідно закону України «Про загальну середню освіту» рішенням районної державної адміністрації від 27 грудня 2006 року № 655р. Міжшкільний навчально-виробничий комбінат проводить профорієнтаційну роботу з метою підготовки молоді до вибору майбутньої професії, здійснює її професійну підготовку та незайнятої частини населення при наявності відповідної навчально-матеріальної бази і кадрового забезпечення, ліцензійних профілів.

2.2. Організація трудової підготовки учнів у міжшкільному навчально-виробничому комбінаті здійснюється на основі навчального плану, який складається комбінатом на основі базових навчальних планів, розроблених Міністерством освіти і науки України.

Навчальний план міжшкільного навчально-виробничого комбінату затверджує його рада.

2.3. Навчальний рік у МНВК починається 1 вересня. Комплектування гуртків, груп та інших творчих об'єднань здійснюються в період з першого до п'ятнадцятого вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об'єднання МНВК.

В канікулярні, вихідні та святкові дні МНВК може працювати за окремим планом, затвердженим керівником закладу.

Тривалість  одного  заняття  (уроку)  в  МНВК  визначається  навчальним планом і програмами.

2.4. Для навчання і проведення практичних занять в комбінаті створюються навчальні групи в кількості до 30 учнів. У групах навчаються учні з різних навчальних закладів.

2.5. Направлення учнів загальноосвітніх шкіл до міжшкільного навчально-виробничого комбінату та їх зарахування проводиться згідно до правил прийому з урахуванням профвідбору, який здійснюється профорієнтаційною службою комбінату та психологічними службами загальноосвітніх навчальних закладів.

2.6. Загальноосвітні навчальні заклади, які направляють учнів до міжшкільного навчально-виробничого комбінату для трудової підготовки, передають комбінату педагогічне навантаження з трудового навчання, курсів за вибором, факультативів, спецкурсів, гуртків, у обсязі якого забезпечується якісне оволодіння учнями обраним напрямом діяльності. Педагогічне навантаження може підлягати корегуванню з боку районного відділу освіти в плані балансу годин (комбінат/школа).

2.7. Мережу та наповнюваність навчальних груп визначає міжшкільний навчально-виробничий комбінат на основі встановлених Кабінетом Міністрів України нормативів фінансування здобуття загальної середньої освіти з урахуванням потреб місцевого населення, можливостей матеріальної бази, санітарно-гігієнічних вимог.

2..8. Навчання учнів може здійснюватися в кабінетах, навчально-виробничих майстернях, лабораторіях міжшкільного навчально-виробничого комбінату та, на основі відповідних договорів, у виробничих майстернях інших навчальних закладів Міністерства освіти і науки України, навчальних господарствах, цехах підприємств, на будівельних майданчиках, полях, фермах тощо, що відповідають вимогам навчальних планів і програм та санітарно-гігієнічним нормам.

2.9. Навчально-виробнича практика учнів може проводитися на підприємствах, в установах, організаціях, для яких здійснюється підготовка кадрів.

2.10. Комбінат здійснює освітню діяльність за рівнем професійно-технічної освіти з наданням робітничих професій згідно ліцензій ДАК.

2.11. Відповідно до напрямків професійної, допрофесійної підготовки міжшкільний навчально-виробничий комбінат обладнано кабінетами, лабораторіями, майстернями, полігонами і т.д. відповідно до вимог навчальних планів та програм державних стандартів.

2.12. У поза навчальний час міжшкільний навчально-виробничий комбінат може організовувати роботу учнів з технічної творчості, сільськогосподарського дослідництва,  раціоналізаторства, підприємницької діяльності.

2.13. Профорієнтація, професійне навчання незайнятого населення здійснюється міжшкільним навчально-виробничим комбінатом спільно місцевими центрами зайнятості, а також за договорами з підприємствами.

 2.14. Випускникам, які успішно закінчили повний курс навчання у міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, надається право складати екзамен на присвоєння кваліфікації, розряду з видачею відповідного документа, за зразком, встановленим Кабінетом Міністрів України.

2.15. Відносини між адміністрацією комбінату з однієї сторони, дирекцією шкіл, окремими особами та керівниками підприємств з другої сторони, може закріплюватись договором, контрактом складеним на певний період.

 

III. НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА

3.1. Допрофесійне   та   професійне   навчання   проводиться   згідно програм, затверджених Міністерством освіти України.

3.2. На   професійну   підготовку,   як   правило,   виділено   години, передбачені навчальними планами з трудового навчання в школах третього ступеню, а також використовуються години, виділені на факультативні заняття.

3.3.  На базі МНВК організовується робота гуртків технічної творчості.

3.4. МНВК є центром профорієнтаційної та професійної підготовки учнів навчальних закладів району, організовує екскурсії на підприємства та організації, зустрічі учнів з представниками різних професій допомагає відділу освіти у підвищенні кваліфікації працівників навчальних закладів з питань профорієнтації.

3.5. Комбінат надає методичну допомогу навчальним закладам району в організації трудового навчання та виховання учнів, проведенні профорієнтаційної роботи з учнями школи, сприяє закріпленню зв'язків між навчальними закладами та організаціями різних форм власності.

3.6. Адміністрація МНВК разом з класними керівниками та дирекціями навчальних закладів здійснюють контроль за станом професійної підготовки учнів, відвідуванням занять, за поведінкою та успішністю учнів.

3.7. Діяльність учнівського колективу в комбінаті організовується з використанням елементів самоуправління. Вона спрямовується на підвищення якості навчання, зміцнення дисципліни та розвитку творчої самодіяльності учнів.

3.8. По закінченню навчання в МНВК учні складають внутрішні екзамени та отримують посвідчення встановленого зразка.

Допуск учнів до кваліфікаційних екзаменів та їх проведення здійснюються   згідно діючих нормативних документів.

3.9. Педагогічні колективи загальноосвітніх навчальних закладів і МНВК забезпечують наступність у профорієнтаційній роботі, навчально-виробничому процесі узгоджують спільну роботу, розклад занять, навчальне навантаження.

 

IV. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО, ВИРОБНИЧОГО

ПРОЦЕСУ, УПРАВЛІННЯ МІЖШКІЛЬНИМ НАВЧАЛЬНО-  ВИРОБНИЧИМ КОМБІНАТОМ

 4.1. Учасниками навчально-виховного, виробничого процесу у міжшкільному навчально-виробничому комбінаті у відповідності затвердженими штатами і в межах заробітної плати є:

- учні;

-   педагогічні працівники;

-   інженерно-технічні працівники та навчально-допоміжний персонал;

-   батьки, опікуни (особи, які їх замінюють);

-   представники підприємств, установ, кооперативних, громадських організацій, фондів, асоціацій, які беруть участь у роботі комбінату.

4.2. Статус учасників навчально-виховного, виробничого процесу, їхні права і обов'язки визначено Законом України "Про освіту".

4.3. Управління міжшкільним навчально-виробничим комбінатом в системі освіти здійснюється його засновником та відповідним структурним підрозділом місцевого органу державної виконавчої влади.

4.4. Безпосереднє управління міжшкільним навчально-виробничим комбінатом здійснює його директор та органи місцевого самоврядування.

4.5. Вищим органом громадського самоврядування в міжшкільному навчально-виробничому комбінаті є загальні збори (конференція) колективу. Делегати   загальних   зборів   (конференції)   з   правом   вирішального   голосу обираються від таких категорій:

-   від працівників комбінату - зборами трудового колективу;

-   від учнів комбінату - зборами навчальних груп;

-   від батьків, представників загальноосвітніх навчальних закладів, громадськості -батьківськими зборами навчальних груп.

Кожна категорія обирає однакову кількість делегатів. Конкретна кількість і термін повноважень делегатів визначаються Статутом комбінату.

Загальні збори (конференція) правомочні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини  делегатів  кожної з трьох  категорій.  Рішення  приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів. Загальні збори (конференція) скликаються не менше одного разу на рік. Право скликати збори (конференцію) мають голова ради комбінату, учасники зборів (делегати конференції), якщо за це висловилось не менше третини їх загальної кількості, директор комбінату, засновник. Загальні збори (конференція):

-  обирають раду комбінату, її голову, встановлюють термін їх повноважень;

-  заслуховують звіт директора і голови ради комбінату про їхню роботу, дають їм оцінку відкритим або таємним голосуванням;

-  розглядають найважливіші питання діяльності комбінату;

- приймають рішення про стимулювання роботи директора, голови ради комбінату; у разі, коли директор не справляється зі своїми обов'язками, порушують клопотання перед відповідним структурним підрозділом місцевого органу державної виконавчої влади про його невідповідність посаді.

4.6.   У період між загальними зборами (конференцією) вищим органом  громадського самоврядування є рада міжшкільного навчально-виробничого   комбінату. В окремих випадках функції ради можуть виконувати загальні збори.

До ради комбінату обираються пропорціональні представники від працівників комбінату, учнів, батьків і громадськості загальними зборами (конференцією) відкритим або таємним голосуванням. Рада комбінату скликається її головою, засновником, а також ради, якщо за це висловилось не менше третини її складу, до комбінату. Засідання ради є правомочним, якщо у ньому бере участь дві третин її членів. Рішення ради приймають більшістю голосів присутніх  з членів.

4.7.  Рада міжшкільного навчально-виробничого комбінату:

-   організовує виконання рішень загальних зборів (конференції);

-   затверджує план та режим роботи комбінату;

-   підтримує ініціативи щодо вдосконалення трудової підготовки;

-   контролює витрачання бюджетних асигнувань, визначає витрачання коштів;

-   погоджує умови оренди приміщень, споруд і обладнання, малих підприємств, кооперативів тощо.

Статутом міжшкільного навчально-виробничого комбінату установлюють й інші повноваження його ради, що не суперечать чинному законодавству.

4.8. У міжшкільному навчально-виробничому комбінаті педагогічна рада - дорадчий колегіальний орган, що об'єднує всіх педагогічних працівників комбінату.

Головою педагогічної ради є директор міжшкільного виробничого комбінату.

4.9.  Педагогічна рада:

-   розглядає основні питання навчально-виховної та діяльності комбінату;

-   здійснює вибір варіантів навчальних програм та підручників)

- організовує підвищення кваліфікації педагогічних і впровадження досягнень
науки, передового педагогічного досвіду.... ПРОДОВЖЕННЯ СКАЧАТИ

 

 

Категорія: Статті МНВК | Додав: Andriy (2012-04-20)
Переглядів: 1480 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Новини
ДОДАТИ НОВИНУ
Нові надходження
Блог
Форум
Районний МК
Презентація МНВК
Методичний блок
«Учительський журнал (профтехосвіта)»
«Методичний портал (професійна освіта)»
«Методичний портал-2 (професійна освіта)»
«Навчально-методичні матеріали Новоселицького МНВК»
Відеопрезентація
Публічний блок

Закон України "Про доступ до публічної інформації"

Публічні документи

Порядок оскарження

Перелік відомостей, що становить службову інформацію

Рейтинг матеріалів
Рейтинг сайтів
Категорії сайтів
Copyright Virtos © 2018     Розробка та технічна підтримка сайту: Шкварчук А.І. Молдован О.Є.Конструктор сайтів - uCoz